Податкова інформує

Вартість майна та грошові кошти, що, у період воєнного стану, добровільно перераховані (надані, передані) Збройним Силам України, добровольчим формуванням територіальних громад включаються до витрат ФОП на загальній системі оподаткування

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що  Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до Податкового кодексу України, зокрема, п. 1 «Перехідні положення» ПКУ доповнено новим п.п. 22.

20:56:49 24.03.2022

Термін подання податкової декларації та строк сплати податку - платниками єдиного податку за ставкою 2 відсотки

Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до Податкового кодексу України, зокрема, доповнено новим п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

15:55:27 24.03.2022

Послуга для сплатити податків ФОПами знову доступна в застосунку «ДІЯ»

В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що послуга для сплатити податків ФОПами знову доступна в застосунку «ДІЯ». Нагадаємо, що від початку російського вторгнення до України служби нацбезпеки відключили усі держреєстри, щоб захистити дані українців.

13:11:12 24.03.2022

Cуми коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям включаються до складу податкової знижки платника ПДФО за результатами 2022 року

В ГУ ДПС у Рівненській області повідомляють, що відповідно до п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених ПКУ.

09:39:24 24.03.2022

Суми коштів та вартість товарів, перерахованих (переданих) платниками податків Збройним силам України та іншим військовим формуванням для потреб забезпечення оборони держави включаються до витрат

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що згідно з нормами  Податкового кодексу України, відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ для платників податку, у яких річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищує 40 млн гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених п.п. 140.4.8 п. 140.4 та п.п. 140.5.16 п. 140.5 ст. 140 ПКУ), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ.

13:48:33 18.03.2022

У разі мобілізації на військову службу на особливий період ФОП-«спрощенець» звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку

В Головному управлінні ДПС у Рівненській обасті інформують, що відповідно до п. 25 підрозд. 10 «Інші перехідні положення» розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) ФОПи – платники єдиного податку, які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України від 21 жовтня 1993 року № 3543-ХІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на весь період їх військової служби звільняються, зокрема від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку відповідно до гл. 1 розд. XIV «Спеціальні податкові режими» ПКУ.

14:12:27 16.03.2022

Підвищення цін на продукти харчування в умовах війни є неприпустимим

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області повідомляють, що  з метою забезпечення цінової стабільності в умовах воєнного стану фахівцями податкової служби області проводиться роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання  щодо недопущення необґрунтованого підняття цін, відмови у можливості проведення розрахунків у безготівковій формі за допомогою банківських платіжних засобів, усунення випадку продажу товарів без наявності цінників та недопущення продажу алкогольних напоїв в умовах воєнного стану.

13:55:28 16.03.2022

Владислав ГРАБОВИЙ: Рівненщина підтримує фінансову стабільність країни

За січень-лютий 2022 року бізнес-спільнотою Рівненщини сплачено до зведеного бюджету 1094,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року приріст склав 18 відсотків або 166,9 млн гривень.

13:10:18 15.03.2022

Сплачуючи податки – ми захищаємо незалежність нашої держави

У січні-лютому поточного року малий бізнес Рівненщини перерахував до місцевих бюджетів 229,2 млн грн єдиного податку. Приріст до двох місяців минулого року склав майже 25 відсотків або 45,4 млн гривень. Більше 70 відсотків надходжень єдиного податку складає його сплата приватними підприємцями. Упродовж січня-лютого вони сплатили 175,9 млн грн цього платежу, що на 28,2 відсотки або 38,7 млн грн більше, ніж торік.

16:04:03 14.03.2022

Особливості подання громадянами податкової декларації про майновий стан і доходи в зв’язку із запровадженням воєнного стану

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 на всій території України запроваджено воєнний стан.

14:57:43 14.03.2022