Запроваджено зміни в оподаткуванні, які стосуються волонтерської діяльності

Законом України від 15 серпня 2022 року № 2520-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння розвитку волонтерської діяльності та діяльності неприбуткових установ та організацій в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України» (набрав чинності 03.09.2022) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

10:41:38 08.09.2022

На підтримку армії платники податків Рівненщини сплатили понад 411 мільйонів гривень військового збору

За січень-серпень 2022 року на підтримку українських військових платники податків Рівненщини  сплатили понад 411 мільйонів гривень військового збору. За словами в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Владислава Грабового, порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження цього платежу зросли на 260 млн гривень, або на 30 відсотків. Лише у серпні до бюджету надійшло 59 млн грн, що на 21 млн грн, або 56 відсотків більше, ніж торік.

10:40:46 08.09.2022

За яких умов студент має право на підвищену податкову соціальну пільгу

ГУ ДПС у Рівненській області повідомляють, що відповідно до п.п. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), з урахуванням норм абзацу першого п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ студент має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 відс. суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ.

10:59:50 02.09.2022

Ознайомитись з реквізитами рахунків для сплати податків, зборів, єдиного внеску та інших платежів до бюджету можна на вебпорталі ДПС

В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу, що своєчасне доведення платникам податків реквізитів рахунків для сплати податків, зборів та платежів, відкритих Державною казначейською службою України, відбувається шляхом їх розміщення в Центрах обслуговування платників податків, на субсайті відповідного територіального органу ДПС або на вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Рахунки для сплати платежів (https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/ ).

10:59:44 02.09.2022

Внесок платників податків Рівненщини до Зведеного бюджету країни - понад 9 млрд гривень

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що упродовж восьми місяців цього року платники податків Рівненщини  сплатили до бюджетів усіх рівнів 9 млрд  87 млн грн податків та зборів. Приріст до аналогічного періоду минулого року склав 1 млрд 561 млн грн або плюс 21 відсоток.

10:51:04 02.09.2022

На Рівненщині платники податків мають заборгованість до соціальних фондів більше 147 мільйонів гривень

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області вкотре звертають увагу платників податків Рівненщини на проблемні питання щодо наявності податкового боргу.

11:09:08 30.08.2022

У минулому році отримано спадщину від бабусі. Чи потрібно подавати декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати податки?

Фахівці ГУ ДПС у Рівненській області роз’яснюють, що кошти, майно чи не майнові права, отримані у спадщину, підлягають оподаткуванню в залежності від ступеня споріднення між спадкоємцем та спадкодавцем та їх резидентського статусу.

11:13:41 26.08.2022

Електронні сервіси – сучасний та зручний інструмент для дистанційного подання звітності

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу  громадян та суб’єктів господарювання, що використання електронних сервісів є популярним не тільки при взаємодії платників податків з органами Державної податкової служби України, а також з більшістю державних органів. Такі сервіси ДПС мають низку переваг: зручність, надійність та захищеність. А найпоширенішим з електронних сервісів ДПС є Електронний кабінет, який працює в режимі 24/7, крім часу, необхідного для його технічного обслуговування.

11:12:23 26.08.2022

На які види готівкових розрахунків не поширюється обмеження щодо граничних сум таких розрахунків

Згідно з п. 7 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 із змінами та доповненнями, фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою:      1) із суб’єктами господарювання протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами – у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) грн. уключно.      Платежі на суму, що перевищує 50000 грн., проводяться через банки або небанківські установи шляхом переказу коштів із поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку;      2) між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) грн. уключно.      Платежі на суму, яка перевищує 50000 грн., здійснюються шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення та/або переказу коштів на поточні рахунки (у тому числі на депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).      Пунктом 8 Положення № 148 визначено, що обмеження, установлені в пп. 6 та 7 розд. II Положення № 148, не стосуються:      1) розрахунків суб’єктів господарювання з бюджетами та державними цільовими фондами;      2) добровільних пожертвувань та благодійної допомоги;      3) використання готівки, виданої на відрядження;      4) виплат, пов’язаних з оплатою праці;      5) використання готівкових коштів з фонду оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій, створеного на виконання частини третьої ст. 24 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1698-VII «Про Національне антикорупційне бюро України» із змінами та доповненнями та частини четвертої ст. 17 розд. II Закону України від 15 листопада 2015 року № 794-VIII «Про Державне бюро розслідувань» із змінами та доповненнями.

14:45:17 19.08.2022