A A A K K K
для людей із порушенням зору
Деражненська громада
Рівненський район, Рівненська область

СУСЬК

Коротка історія населеного пункту:

Село Суськ розташоване за 20 км від міста Рівне в північно-західному напрямку. Повз нього протікає річка Горинь. До села Деражне – 12 км, до найближчої залізничної станції у смт. Клевань – 9 км, Дворів – 102, жителів – 306.

Перша письмова згадка про село датується  1446 роком.  У центрі села росте дуб-велетень, якому більше 700 років. Раніше у князів Корецьких там де дуб, був мисливський      маєток.

На початок XVI ст. село Суськ належало нащадкам Івана Дмитровича Острозького (Головані-Острожецькі). Згодом селом володіли інші роди, пов’язані з Голованями-Острожецькими. Одні з них - Князі Корецькі, а саме дочка Василіса Глібівна та єдина спадкоємиця Гліба Лизогуба      Головні володіла селами Суськ, Радомишль і Перекали.

18 лютого 1526 року: Король Польський і Великий князь Литовський Сиґізмунд Старий на прохання князя Федора Михайловича Чарторийського, старости луцького, видає привілей на купівлю села Суськ від Івана Івановича Корецького.

За поборним реєстром 1577 р. село належало тоді до Клеванської волості, княгині Іванової      Чарторийської, а в 1583 р. до кн. Юрія Чарторийського.

XVI ст. на річці Горинь біля Суська була велика річкова пристань, де козаки та торгівці мали змогу причалювати до берега. Суськ виконував функцію перевалочного місця, тут були великі засіки, де зберігалося збіжжя.

У ХІХ ст. у селі Суськ побудований найдовший дерев’яний міст через річку Горинь, який мав довжину 1 км. Під час Першої світової війни був відновлений,для перевезення гармат та війська через річку. У період Другої світової міст був спалений під час бойових дій УПА з німцями.

В кінці 19 ст. було там 42 доми і 285 жителів. На ріці Горині в 19 ст. була пристань, через яку протранспортовано в 1865 р. 53 225 пудів зерна. 

За переписом 1911 року у Суську було 458 жителів, державний маєток і горілчана державна крамниця. У свій час село входило Олександріївської волості, а згодом до Клеванської волості.

У вересні 1966 року на північ за 1 км від смт. Оржів в урочищі “Обарівщина”, що навпроти села Суськ знайдені три козацькі човни. Однин з них зберігається у Львівському етнографічному музеї. Два інших у Рівненському краєзнавчому музеї.

У селі зосередженні такі установи: магазини, фельдшерсько-акушерський пункт, лісництво, мисливсько-спортивний клуб “Сокіл”, готелі, кафе, іподром, кінноспортивний клуб .

Мисливсько-спортивний комплекс Сокілпропонує різноманітний відпочинок: полювання, риболовля, стрільба, пейнтбол, верхова їзда, альтанки з мангалами  та інше.

Походження назви села. Назва Суськ походить від слова СУСІ́К, а, чол., діал. Засік. У період володіння князів Корецьких, у Суську були комори зі зерносховищами. Пізніше збіжжя з засіків відправляли по Горині в інші населені пункти.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь