Деражненська громада
Рівненський район, Рівненська область

ПЕРЕЛИСЯНКА

Коротка історія населеного пункту:

Перелисянка (Дебриця)—  розташована поміж лісами та болотами. До села Деражне  – 18 км, до обласного центру міста Рівне  - 56 км. Населення становить 2 людини, які лише приписані у Перелисянці. Село має одну вулицю і залишилось 2 хати.

Село Перелисянка було засноване поляками у 20-х роках ХХ століття, як колонія Дебриця. Сюди з Польщі заїхали поміщики та воєводи. Господарями на землях навколо Перелисянки були польські пани - Русецький, Потоцький, пані Рогалінська та iнші. Серед поляків та німців було чимало умільців своєï справи.

В 20-30-х роках ХХст. на Перелисянці були побудовані громадські споруди: школа, костьол, торговельна лавка. Школа була побудована велика і простора, як на той час. Тут навчалися діти поляків, німців і українців. У Другу світову війну школу розкидали і перевезли у с. Деражне.

У 1940 році у с. Перелисянка було створено сільську раду. Її розмістили у мастку пана Русецького. На той час тут налічувалось 250 дворів. Всі ці помешкання були розкидані і називались хуторами, в якi входило по дві-три хати. Хутори мали такі назви: Дебриця, Заремення, Дуброви, Веричівка, Мошкополь, Смолієво, Берники, Мар’янівка.

У період Другої світової війни село було спалене, розстріляно багато людей. На хуторах проходили особливо великі боï мiж воïнами УПА та НКВД.  23 лютого 1945 року відбувся великий бій між УПА та НКВД. Сотник “Галайда” здав свою сотню. Під час бою загинуло 36 повстанців, і зараз там знаходиться братська могила УПА.

1950 року с. Перелисянка входить до Постійненської сільської ради. Так, приблизно, у 1951 році представники Радянської влади примушували людей переселятися з Перелисянки. Селяни перевозили своє майно і будувались в селах Постійне, Деражне, Ганнівка та ін.

У 1955 році у селі Перелисянка залишилось 17 будинків, школа та будинок контори. Було створений відгодівельний пункт.

У кінці 1970-х на Перелисянці залишилось 4 сім’ї, інші повиїжджали у навколишні села. Остання сім’я залишила село у 2012 році.

Походження назви села Перелисянка.

Назва села походить від слова “перелісок”, що розуміється, як молодий ліс навколо старого, високого лісу. Саме так і зародилося на той час молоде поселення на місці молодого лісу.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь