Деражненська громада
Рівненський район, Рівненська область

ПОСТІЙНЕ

Коротка історія населеного пункту:

Село Постійне розташоване на березі невеличкої річки Рів (Жорнівка). До села прилягають навколо поля. До Деражного – 6 км., до найближчої залізничної станції Клевань – 22 км, до обласного центру міста Рівне  - 45 км. Дворів – 576, жителів – 1960.

Перша згадка про село Постійне відноситься ще до 1537р. 1577 p., згадується як „село степанського замку” князя Костянтина Острозького, який платив від 7 дим. на півдворищах, 13 дим. на чверті, а в 1583 р. від 14 дим., 6 комірників, 5 город.

Перша церква села, як уже згадувалось, була побудована козаками у 1631р. У 1739р. її реставрував поміщик Сімоновський.

В 1651 році  селяни разом з сусідами із сіл Малий і Великий Стидин розгромили маєток місцевого шляхтича.

В кінці 19 ст. було там 195 домів і 1251 жителів. В селі було 2 фабрики смоли, а в околицях були німецькі колоністи, водяний млин, гуральня. На початку ХХ ст. на території с. Постійне було більше 10 німецько-польських колоній: Томашів, Рудиця, Полянівка, Перелисянка, Дебриця, Макаров, Смоліїв, Горичівка, Гай, Мошкополь, Мареков. Тут майже 150 років пліч-о-пліч разом жили і співіснували, раділи і сумували українці, німці і поляки.  

За переписом 1911 р.  село Постійне належало чотирьом поміщикам: Житинського, Позвонскої, Раутт і до Оміцінського.

Старовинний свідок історії села Постійне є дуб. Раніше їх було 5. З них три звалилися самі, одного зрізали у 1956р., а ще один стоїть у центрі села і сьогодні. За розповідями старожилів ці дуби були посаджені на могилах людських старійшин. Вік дерева понад 800 років. Дуб є символом села, адже він є на гербі села Постійне.

4 квітня 1943 р. село Постійне було пограбовано та багато хат було спалено. Після нападу відбувся бій між сотнею УПА «Чайки» (Войцешко Дмитро Олексійович) та загоном німців і поляків, що пограбували та спалили цей населений пункт. В результаті бою німецький загін втратив близько 30 бійців загиблими й багато пораненими, що попали в полон до УПА. Решта німецьких вояків відступила, залишаючи поранених та вбитих разом зі зброєю та награбованим майном.  УПА користувалося значною народною підтримкою в період Другої світової війни й після в після неї, у період боротьби з радянською владою.

Сьогодні село Постійне має у своєму складі понад 10 вулиць.  У селі зосередженні такі установи: клуб, магазини, школа, дитячий садок, відділення зв’язку, сучасна амбулаторія та ТЗОВ «РОКО-М'ЯСО».

Походження назви села Постійне

За легендою удільний князь дуже часто із своїми слугами ходив тут на полювання дикого звіра. Коли полювання закінчувалося успішно, князь давав наказ на відпочинок. З частими постоями удільного князя, за повір’ям, і походить назва села — Постійне, від слова «постої».

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь