Як боротися з негативними думками?
Жахливі образи, важкі спогади, постійне відчуття небезпеки. Навіть коли фізично ми в безпеці, наша психіка продовжує боротися з наслідками пережитого. Негативні думки, тривога, страхи - все це може переслідувати нас, не даючи спокою ні вдень, ні вночі. Ми не безсилі перед негативними думками. Є способи їх подолати та відновити внутрішню рівновагу.
Ось кілька порад:
1. Перший крок до подолання негативних думок - це їх усвідомлення. Звертайте увагу на те, що ви думаєте, і як ці думки впливають на ваші емоції та поведінку.
2. Замість того, щоб думати "Я невдаха", скажіть собі: "У мене не все вийшло цього разу, але я зроблю висновки та спробую знову".
3. Спробуйте знайти щось хороше в кожній ситуації, навіть якщо вона здається важкою. Ведіть щоденник вдячності, де ви будете записувати речі, за які ви вдячні.
4. Медитація, йога, глибоке дихання - все це допоможе вам знизити рівень стресу та тривожності, що сприятиме зменшенню негативних думок.
5. Здоровий сон, збалансоване харчування та фізична активність - це важливі складові психічного здоров'я.
6. Якщо вам важко впоратися з негативними думками самостійно, не соромтеся звернутися до психолога або психотерапевта.
Запрошуємо вас звернутися за безкоштовною допомогою, яку надає Центр «Інтеграція» врамках проекту USAID « Розбудова стійкої системи громадського здоров’я », який впроваджує Пакт.
Допомога надається:
✓ Визволеним з полону
✓ Людям, які втратили члена сім’ї на війні
✓ Демобілізованим військовослужбовцям
✓ Членам родини військовослужбовця
* Проектом не передбачається робота з діючими військовими, з пацієнтами з
розладами психотичного рівня та тривала робота з розладами особистості, а
також не надаються послуги людям, що знаходяться за межами України.
Щоб отримати безкоштовну психологічну або психотерапевтичну допомогу, заповніть заявку: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfVMxErGFAWlr.../viewform
Якщо виникнуть якісь додаткові питання щодо процедури реєстрації, можна написати в телеграм на номер +38067-594-94-46.