Послуга "Муніципальна няня": хто може отримати

Дата: 03.07.2024 12:28

👶“Муніципальна няня” — це послуга догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку (або 6-річного віку у визначених випадках), що надається для підтримки батьків, опікунів дитини.

Раніше такою послугою могли скористатися лише батьки, опікуни дитини, яка потребує додаткового догляду, або батьки, опікуни, які є особами з інвалідністю I чи II групи та мають дитину до 3-х років.

☝️Але в червні Кабінет міністрів України прийняв зміни і відтепер вік дітей збільшено до шести років.

✅Крім того, послугу можуть отримати:

- внутрішньо переміщені особи (ВПО)

- родини, які проживають на територіях, де в умовах воєнного стану дошкільні заклади не працюють.

✅Послугою “муніципальна няня” можуть скористатися батьки, опікуни дитини, які доглядають за:

✔️дитиною до 3-х років, якщо один із батьків, опікунів є ВПО;

✔️дитиною до 6-ти років, яка разом із батьками, опікунами проживає на територіях, де неможливо забезпечити функціонування садочків.

📎 Про припинення діяльності закладів дошкільної освіти потрібно надавати підтвердження (це копія рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради. У разі розміщення такого рішення на сайтах відповідної ради, підтвердження не надається);

✔️дитиною до 6-ти років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи;

✔️дитиною до 6-ти років, яка потребує додаткового догляду. Зокрема, це дитина з інвалідністю, або хвора на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або дитина, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність.

📎 Всі новини про цю послугу, як нею скористатись та хто може стати нянею,знайдете за хештегом #муніципальна_няня