Дата: 11.06.2024 11:19

7 червня Деражненська громада взяла участь у Всеукраїнському діалозі «Громади – ветеранам 2024», який відбувся у м.Вінниця. Це був надзвичайно важливий захід, де обговорювали підтримку та реінтеграцію ветеранів.  У рамках Діалогу обговорювали як допомогти колишнім воїнам адаптуватись у цивільному житті, наскільки суспільство готове зустрічати ветеранів та ветераном.

На заході була присутня віцепрем’єр-міністр, Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих території України -  Ірина Верещук та Олександр Порхун, в.о. міністра у справах ветеранів України. Вони наголосили на співпраці із Урядом, громадами, ветеранськими організаціями та міжнародними донорами.

В ході діалогу обговорили конкретні рішення в рамках глобальних ветеранських політик для рівня громад, а саме:

Які інструменти реінтеграції ветеранів офіційно затвердили за цей рік?

Яка загальнонаціональна мапа реабілітації країни?

Як громади готуються до повернення Захисників і Захисниць з фронту?

Яку діяльність український бізнес провадить аби підтримати громади та країну загалом? Та багато інших питань.

Цьогорічний Діалог проводиться за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України» та за підтримки Програми реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США. А також за підтримки Вінницького міського голови Сергія Моргунова.