ДЕРЖАВНА ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ, НАД ЯКИМИ ВСТАНОВЛЕНО ОПІКУ ЧИ ПІКЛУВАННЯ

Дата: 05.06.2024 10:56

В період воєнного стану, на жаль, збільшується кількість дітей, які за певних причин виховуються без батьків, і саме таким дітям держава гарантує низку пільг і гарантій.

Сьогодні розповідаємо про 👉 СОЦІАЛЬНУ ПІДТРИМКУ ДІТЯМ, НАД ЯКИМИ ВСТАНОВЛЕНО ОПІКУ ЧИ ПІКЛУВАННЯ.

Така допомога виплачується особі, яка у встановленому порядку визначена опікуном або піклувальником дитини, тобто, є її законим представником.

Максимальний розмір допомоги з січня 2024 року становить:

🟢 віком до 6 років – 6407,50 грн;

🟢 віком до 6 років з інвалідністю – 8970,50 грн;

🟢 від 6 до 18 років – 7990,00 грн;

🟢 від 6 до 18 років з інвалідністю – 11186,00 грн.

Однак ☝️ розмір допомоги є не сталою величиною і визначається як різниця між 2,5 розміру прожиткового мінімуму (для дитини з інвалідністю, над якою встановлено опіку чи піклування, - 3,5 розміру прожиткового мінімуму) для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги (крім державної соціальної допомоги, що виплачується на дітей з інвалідністю).

При цьому, розмір призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги враховується як середньомісячний розмір зазначених виплат, отриманих на дитину за попередні 12 календарних місяців.

Внаслідок зміни розміру прожиткового мінімуму, перерахунок розміру соціальної підтримки провадиться в автоматичному режимі.

📌 Для отримання допомоги опікуном/піклувальником особисто подаються такі документи:

✔️ заява про призначення допомоги, яка складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

✔️ копія рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування;

✔️ копія свідоцтва про народження дитини;

✔️ довідка про реєстрацію місця проживання опікуна (піклувальника) та дитини;

✔️ довідки про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник;

✔️ медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років.

Подати ці документи можна:

✍️ до центру надання адміністративних послуг за місцем проживання;

✍️ до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади.

ДО ВІДОМА🔔

У разі неможливості одержання довідки про розмір аліментів від органів державної виконавчої служби, розташованих на тимчасово окупованій території України, державна допомога призначається на підставі письмової заяви опікуна чи піклувальника про одержання (неодержання) аліментів.

Втім, у разі поновлення виплати аліментів опікуни чи піклувальник зобов’язаний в триденний строк письмово повідомити про це орган соціального захисту населення для проведення відповідного перерахунку розміру раніше призначеної допомоги.

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається на 12 місяців. Питання про продовження виплати допомоги вирішується на підставі заяви та довідок про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує опікун чи піклувальник на дитину.

ПІДСТАВИ ДЛЯ ПРИПИНЕННЯ ВИПЛАТИ ДОПОМОГИ

🔴 звільнення від виконання обов'язків опікуна чи піклувальника;

🔴 досягнення дитиною 18-річного віку;

🔴 працевлаштування або взяття шлюбу дитиною до досягнення нею 18-річного віку;

🔴 усиновлення дитини, передача дитини батькам;

🔴 надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності, якщо вона записана матір'ю або батьком дитини;

🔴влаштування дитини на повне державне утримання.

У разі виникнення обставин ‼ внаслідок яких може бути припинена виплата, одержувач зобов'язаний ☝️ у десятиденний строк повідомити про це орган соціального захисту населення.