21 лютого Міжнародний день рідної мови

Дата: 21.02.2024 10:25

Щорічно 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято було оголошено Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні.

Головною метою цього свята є сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн, взаємозбагачення їхніх  культур, відродження самобутніх традицій та звичаїв.

День рідної мови — свято, що нагадує кожному про право розмовляти рідною мовою у своїй країні. Протягом багатьох віків наші предки відстоювали свободу української землі та мови, саме тому “солов'їна” — це цінне надбання та душа нашого суспільства.

Українською гомоніли наші пращури, бабусі та дідусі, батьки, виспівували колисанки, сміялися і плакали рідною мовою. Ми та наші діти повинні зберегти українську мову у всій її красі, для майбутніх поколінь.