Діти в контакті з законом: про право потерпілих і свідків на БВПД

Дата: 26.09.2023 10:25

🟩 Дитина у контакті з законом – це дитина, яка є потерпілою чи свідком у кримінальному провадженні або у справі про адміністративне правопорушення.

Дітям-потерпілим чи свідкам у кримінальному провадженні держава гарантує безоплатні послуги адвоката для представництва та захисту інтересів під час досудового слідства і в суді. Робота адвоката оплачується з Державного бюджету України.

✅ Навіщо залучати адвоката:

🔸 щоб отримати повну і фахову інформацію про права дитини;

🔸 забезпечити представництво інтересів дитини;

🔸 надати підтримку дитині та знизити стрес під час досудового розслідування і судового розгляду.

☝️ Щоб отримати послуги адвоката безоплатно, потрібно звернутися до системи безоплатної правничої допомоги — до найближчого бюро правової допомоги. У бюро вам допоможуть написати звернення про надання дитині безоплатної вторинної правничої допомоги, тобто для призначення адвоката.

✅ Які документи для цього необхідні:

🔸 свідоцтво про народження дитини;

🔸 витяг з Єдиного державного реєстру досудових розслідувань;

🔸 якщо ви не батьки (усиновлювачі) дитини — то документ, що підтверджує ваші повноваження як законного представника.

✅ Які адвокати залучаються системою БПД для представництва та захисту інтересів дітей і чому їхні послуги безоплатні.

Інститут адвокатури в Україні закріплений Конституцією. Зокрема, гарантується незалежність адвокатури. Адвокати можуть працювати як самостійно, так і в адвокатських обʼєднаннях. Займаючись приватною юридичною практикою, вони на власний розсуд обирають справи і клієнтів, з якими бажають працювати.

Водночас на державному рівні вирішено надавати окремим категоріям осіб, зокрема дітям, адвокатську допомогу за кошти з Державного бюджету України.

Це означає, що для клієнта послуга є безоплатною, а адвокат отримує гроші за свою роботу від держави — на підставі договору із системою БПД.

☝️ Отже, не існує «платних» та «безплатних» адвокатів — різниця лише у способі оплати їхніх послуг.

✅ Як звернутися до системи БПД:

🔸 за телефоном 0 800 213 103

🔸 у Telegram https://t.me/LegalAidUkraineBot

🔸 до найближчого бюро правової допомоги: https://bit.ly/bpd_buro

Джерело: Безоплатна правнича допомога