Розширено перелік підстав, коли допомога одиноким матерям та малозабезпеченим сім'ям НЕ призначається

Дата: 16.05.2023 16:11

З 20 квітня розширено перелік підстав, за наявності яких певні види соціальних допомог НЕ призначаються.

Так, Постановою №340 від 18.04.2023 року Уряд посилив вимоги до надання:

🔻державної допомоги одиноким матерям;

🔻державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімʼям.

Відтепер одинокі матері та малозабезпечені сім'ї ❌НЕ зможуть претендувати на державну допомогу, якщо:

❎Особи, які входять до складу їх сім’ї, протягом 12 місяців перед місяцем звернення за призначенням допомоги витратили суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 000 грн, а саме:

⬛️Здійснили купівлю:

◾️земельної ділянки;

◾️квартири (будинку);

◾️іншого нерухомого майна;

◾️транспортного засобу (механізму);

◾️цінних паперів;

◾️інших фінансових інструментів;

◾️віртуальних активів;

◾️будівельних матеріалів;

◾️інших товарів довгострокового вжитку.

☑️Виняток становить житло, отримане або придбане за рахунок державного чи місцевого бюджету.

☑️Окрім того, допомога призначається у разі купівлі квартири (будинку) протягом 6-ти місяців після продажу іншої квартири (іншого будинку), за умови, що вони були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на підставі підтвердних документів, і доходи від такого продажу не враховуються до сукупного доходу сім’ї.

⬛️Оплатили (одноразово) будь-які роботи або послуги.

☑️Виняток становлять медичні, освітні та житлово-комунальні послуг згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування.

⬛️Здійснили купівлю безготівкової ТА/АБО готівкової іноземної валюти ТА/АБО банківських металів.

☑️Виняток становить валюта, отримана від благодійних організацій або придбана для оплати медичних та/або освітніх послуг.

⬛️Здійснили платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми).

☑️Виняток: об’єкти спадщини та дарування.

⬛️Внесли зазначену суму до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації.

⬛️Сплатили кошти як благодійну діяльність.

⬛️Надали поворотну/безповоротну фінансову допомогу, позику.

❎Особи, які входять до складу сім’ї, на перше число місяця, з якого призначається допомога, мають на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у загальній сумі, що перевищує 100 тис. гривень, або облігації внутрішньої державної позики на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень, про що зазначається в декларації.

________________

ℹ️Із повним переліком підстав, коли допомога одинокій матері НЕ призначається, можна ознайомитися у чат-боті Юридичний порадник для ВПО 👉 «Вибрати питання» ➡️ «пенсія, соц.допомога» ➡️ «соц.допомога» ➡️ «виплати на дітей» ➡️ «доп.одиноким матерям» ➡️ «хто не може претендувати» 👇

ℹ️Із повним переліком підстав, коли допомога малозабезпеченим сімʼям НЕ призначається, можна ознайомитися у чат-боті Юридичний порадник для ВПО 👉 «Вибрати питання» ➡️ «пенсія, соц.допомога» ➡️ «соц.допомога» ➡️ «доп. малозабезпеченим» ➡️ «хто не може претендувати» 👇

🌐 https://chatbot.r2p.org.ua/