Пенсія для членів родини в разі втрати військовослужбовця-годувальника

Дата: 25.04.2023 12:35

Відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2262-12#n216)», право на пенсію мають:

🔹батьки та дружина (чоловік) годувальника, що загинув при виконанні службових обов'язків.

Умова отримання пенсії: не раніше ніж в 55 років, незалежно від тривалості страхового стажу.

Розмір пенсійної виплати: 70% заробітної плати загиблого годувальника членам сім'ї та дитині* (але не менше ніж 7800 грн).

*Якщо в сім'ї двоє та більше дітей - по 50% на кожну дитину (але не менше 6100 грн).

Також дана категорія має право на призначення пенсії, якщо вони мають право на:

📌пенсію незалежно від віку;

📌дострокову пенсію за віком;

📌пенсію за віком на пільгових умовах;

📌пенсію зі зменшенням пенсійного віку відповідно до закону, або є особами з інвалідністю.

🔻У разі смерті військовослужбовця, що не пов'язана з виконанням службових обов'язків, право на отримання пенсійних виплат мають:

🔹батьки та дружина (чоловік) годувальника.

Умова отримання пенсії: досягли 60 років незалежно від наявності у них страхового стажу, або є особами з інвалідністю.

Розмір пенсійної виплати: 30% заробітної плати померлого на кожного члена сім'ї.

⚠️Незалежно від причини смерті годувальника, мінімальний (2 прожиткові мінімуми для непрацездатних осіб) та максимальний (10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб) розміри пенсії в разі втрати годувальника застосовуються до кожного непрацездатного члена сім’ї окремо.

Джерело: Рівненська обласна державна адміністрація