Регламент роботи від 02.03.2017
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням сесії Деражненської сільської
ради № 51 від 02.03.2017 року
РЕГЛАМЕНТ РОБОТИ
Деражненської сільської ради
Регламент роботи Деражненської сільської ради розроблено відповідно до вимог п.13 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування", який є документом, що регламентує порядок скликання, підготовки, проведення і розгляду сільською радою та її органами питань діяльності ради.
РОЗДІЛ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Сільська рада
1. Деражненська сільська рада (далі – рада) є виборним представницьким органом місцевого самоврядування, що складається з депутатів і відповідно до закону представляє територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування.
2. Порядок діяльності ради, її органів та посадових осіб визначається Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», іншими законодавчими актами України, цим регламентом та іншими рішеннями ради.
Стаття 2. Предмет регламенту
Цим регламентом встановлюється порядок скликання сесій ради, підготовки і розгляду нею питань, проведення засідань, прийняття рішень ради, порядок формування та організації роботи постійних та інших комісій ради, порядок формування виконавчих органів ради, здійснення депутатської діяльності, обрання і затвердження посадових осіб та інші процедури, які випливають з повноважень ради, встановлених Конституцією та законами України.
Стаття 3. Мова роботи ради
1. Робота ради та її діловодство ведеться українською мовою.
2. У разі, коли промовець (громадянин іншої держави) не володіє мовою, на якій ведеться пленарне засідання сільської ради, він має право виступати іншою мовою. При цьому переклад українською або іншою, зрозумілою для депутатів мовою організовується виступаючим, а у разі, коли виступаючий запрошений на засідання радою - апаратом ради.
Стаття 4. Гласність в роботі ради
1. Засідання ради, постійних, тимчасових та інших комісій є відкритими і гласними.
2. За рішенням ради можуть проводитися закриті засідання для розгляду конкретно визначених питань, відповідно до вимог законодавства України про інформацію, і стосуються:
а) інформації, щодо приватного життя конкретних громадян, даних персонального характеру;
б) конфіденційної інформації, що визнана такою у встановленому порядку і належить сільській раді, установам, підприємствам організаціям і відомствам;
в) інформації, що становить державну таємницю.
3. Якщо, прийняте у результаті закритого засідання рішення не містить даних, розголошення яких призведе до порушення законодавства у сфері інформації та відповідної таємниці, воно оприлюднюється у встановленому регламентом порядку.
4. На закритому засіданні мають право бути присутні особи,присутність яких за визначенням ради необхідна для розгляду відповідного питання.
5. Гласність роботи ради забезпечується доведенням до відома громадськості інформації про діяльність ради.
Стаття 5. Запрошені на засідання ради
1. На пленарні засідання сесії ради та засідання її органів можуть запрошуватися гості та службові особи.
2. В пленарних засіданнях ради можуть брати участь народні депутати України, депутати обласної та районної рад.
3. Рада процедурним рішенням може вимагати присутності на засіданні будь-якої посадової особи місцевого самоврядування.
4. Комісія ради може запросити службовців органу місцевого самоврядування, експертів, фахівців на засідання ради, на яких розглядаються питання, що опрацьовуються цією комісією або стосуються предмету діяльності. На вимогу ради та її посадових осіб керівники розташованих або зареєстрованих на території села підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності зобов'язані прибути на засідання ради або її органів для подання інформації з питань, віднесених до відання ради та її органів, відповідей на запити депутатів.
5. Головуючий на засіданні доводить до відома депутатів про осіб, присутніх на засіданні за офіційним запрошенням.
6. Особи, присутні на засіданнях ради та її органів, повинні утримуватися від публічних проявів свого ставлення до того, що відбувається на засіданні і не порушувати порядок. У разі порушення порядку, їх, після попередження головуючого, а у разі грубого порушення - негайно, за розпорядженням головуючого на засіданні, може бути випроваджено з приміщення, де відбувається засідання.
Стаття 6. Встановлення державних та місцевих символів
1. Державний прапор України встановлюється на Будинку ради.
2. На час пленарних засідань ради Державний прапор, Державний герб встановлюються в залі, де проходить засідання.