ДЕРАЖНЕНСЬКА ОТГ ЗАКЛИКАЄ ГРОМАДЯН ВІДПОВІДАЛЬНО ВІДНЕСТИСЬ ДО КАРАНТИНУ, ПОДБАТИ ПРО ВЛАСНУ БЕЗПЕКУ ТА БЕЗПЕКУ ОТОЧУЮЧИХ!

Дата: 16.03.2020 14:35

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 “Про запобігання поширенню на території України короновірусу COVID-19” на території України запроваджено КАРАНТИН. У зв'язку з цим ПРОСИМО без нагальної потреби не відвідувати Деражненську сільську раду. В разі необхідності телефонувати на “гарячу телефонну лінію” за номером: (03657) 3-13-35, або писати на електронну адресу: dersilrada@ukr.net.  ПРОСИМО без нагальної потреби не покидати помешкання, адже COVID-19 нажаль не жарти - це наше з Вами життя!

Україна, як і багато інших країн світу, переходить в режим карантину. Як відомо, самоізоляція – найефективніший спосіб боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. Це доводить досвід країн, де було зафіксовано найбільші спалахи. А ще помічною є перевірена інформація, знання простих речей, які рятують.

Розміщуємо для користування корисну довідку про офіційні джерела, де можна перевіряти інформацію про зареєстровані випадки захворювання, шукати інформацію для тих, хто перебуває закордоном, як кожен може включитися в кампанію протидії  поширенню захворювання. А також пропонуємодобірку з пізнавальними ресурсами, які допоможуть провести час дома із користю.

ПРО COVID-19

Коронавіруси — це велика родина респіраторних вірусів, які можуть спричиняти захворювання різного ступеню тяжкості: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Захворювання, яке викликав новий коронавірус, називається COVID-19.

Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами.

ПРОСТІ РЕЧІ, ЩО УБЕЗПЕЧУЮТЬ

1. Регулярно та ретельно мити руки з милом – упродовж 20-40 секунд або обробляти дезінфікуючими для рук спиртовмісними (від 60%) засобами
2. Не торкатися брудними руками своїх очей, носа та рота
3. Уникати місць скупчення людей
4. Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму
5. Термічно обробляти продукти
6. Не їсти сире м’ясо, м’ясні субпродукти та яйця
7. Уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання. Мінімальна дистанція — 1,5 метра
8. Намагатись уникати контактів з тваринами, після контакту обов’язково потрібно мити руки

Кабінетом Міністрів України вирішено ввести обмеження на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Діє карантин в навчальних закладах від 12 березня до 3 квітня.

З 12.00 18 березня в Україні припиняються залізничні, авіаційні, автобусні міжміські та міжобласні пасажирські перевезення.

КОРДОНИ, РУХ

З 16 березня в’їхати на територію України не зможуть іноземці та особи без громадянства.

Український кордон залишається відкритий для громадян України та іноземців, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні https://bit.ly/3cTMSY1

Гаряча лінія МЗС: +380442381657. Тепер дзвінки у роумінгу на телефони гарячих ліній держустанов України БЕЗКОШТОВНІ.

Оперативна карта роботи пунктів пропуску на час карантину

З 15 до 20 березня закордонні дипломатичні установи працюватимуть дистанційно зі зверненнями громадян та посилено опрацьовуватимуть запити громадян. Вийняток – форс-мажорні випадки, де потрібні негайні консульські дії та функції. https://bit.ly/3cTMSY1

Роз’яснення від МЗС України: що треба знати про в’їзд на територію України та консульську допомогу у зв’язку з #COVID-19

Аналітичний центр “Європа без бар’єрів” збирає та оновлює інформацію щодо обмежень свободи руху в Україні та за її межами. Стежте за оновленнями на сайті організації або в онлайн-збірці на Wakelet

ОФІЦІЙНІ І ПЕРЕВІРЕНІ ДЖЕРЕЛА

Телеграм канали, де оновлюється інформація про коронавірус  в Україні

Це єдиний Telegram-канал про коронавірус в Україні, верифікований Міністерством охорони здоров’я України.

Це єдиний офіційний Telegram-канал Міністерства охорони здоров’я України, в якому оперативно повідомляється про зміни та досягнення в медичній системі України, новини Міністерства охорони здоров’я України, профілактику захворювань та вірусів

• Бот Міністерства охорони здоров’я України — COVID19_Ukraine

МОЗ та Facebook запускають сервіс миттєвого інформування про коронавірус в Україні. У стрічці новин автоматично буде з’являтися повідомлення від Facebook з посиланням на урядове джерело з достовірною інформацією.